Dla instytucji publicznych - odroczony termin płatności - 14 dni.

Ula jest inna - o tolerancji i akceptacji

Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 65,00 zł 65.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Niesamowita bajka terapeutyczna z wątkiem detektywistycznym - o tolerancji i akceptacji.

Co zrobić, gdy w grupie pojawi się ktoś nowy? Polubić, czy nie?
Coś nam zazwyczaj szepcze do ucha, że chyba raczej nie! Bo przecież jest nowy albo nowa – czyli zupełnie ktoś nieznany, inny.
Jednak bądźcie czujni i nie dajcie się zwieść pozorom! Pod tą tajemniczą innością może ukrywać się ktoś naprawdę niezwykły! Taka historia przydarzyła się naszej tytułowej bohaterce Uli. Trafiła do nowej szkoły i nowej klasy.

Ula jest inna - bajka o tolerancji

Od początku nie przypadła do gustu grupie dzieci, które bardzo dobrze się znały. Wkrótce jednak okazało się, że nowa koleżanka świetnie poradziła sobie w trudnej sytuacji, jaka zaistniała w szkole, imponując wszystkim swoją odwagą, wiedzą i umiejętnościami.
Opowiadanie zawiera pewien wątek sensacyjno – detektywistyczny.

bajka kamishibai o tolerancji


Dwa, z pozoru nie związane ze sobą epizody, poprowadzą nas do rozwiązania zagadki, którą okaże się dziwny obiekt, znaleziony na placu zabaw. Będzie to damski kapelusz…….. Kiedy dzięki Uli dowiemy się, co było powodem panicznego strachu dzieci, pozostanie nam do rozwiązania jeszcze jedna zagadka: jakim sposobem wolno chodząca jaszczurka trafiła na plac zabaw z odległego parku? To frapujące zagadnienie może zainspirować słuchające opowiadania dzieci, alby puścić wodze fantazji i zabawić się w Sherlocka Holmes’a.
Każdy może rozwinąć twórczo tę historię i napisać swoją fascynującą wersję wydarzeń. W ten sposób opowiadanie „Ula jest inna” stanie się świetnym tematem lekcji języka polskiego.

bajka o akceptacji i tolerancji

Innym, nawet bardziej doniosłym zagadnieniem, które warto byłoby uczynić tematem dyskusji w klasie bądź w grupie przedszkolnej jest problem akceptacji i tolerancji. Chociaż te dwa pojęcia są często mylone i fałszywie interpretowane, to jednak gdy spotykamy się na co dzień w szkole, na podwórku z przykładami braku akceptacji ze strony grupy rówieśniczej dla dzieci, które są albo gorzej ubrane, albo mają pewien defekt urody lub jakiś rodzaj niepełnosprawności, od razu staje się jasne, czego w swej istocie ta dyskusja miałaby dotyczyć i do jakiej konkluzji prowadzić.

bajka o odrzuceniu przez grupę

Sięgając po nasze opowiadanie, nauczyciele i wychowawcy otrzymują cenną pomoc w kształtowaniu właściwych postaw. Wnioski nasuwają się same: nie należy oceniać nikogo tylko na podstawie wyglądu, kierując się uprzedzeniami, ale biorąc pod uwagę, co sobą reprezentuje dana osoba – jakim jest człowiekiem. Czasem, gdy kogoś bliżej poznajemy, odkrywamy niezwykłe talenty i zdolności, o które wcześniej nie podejrzewaliśmy tej osoby. Drugi człowiek może nas ubogacić, choćby tylko swoim entuzjazmem i uśmiechem.

"Ula jest inna"
tekst i ilustracje: Barbara i Tomasz Piątkowscy


wydanie czterojęzyczne: polski, angielski, niemiecki i hiszpański
wiek od 4 lat

W zestawie:

10 kart kamishibai
1 dwustronna karta pracy A3 z kolorowymi postaciami bohaterów do wycięcia

format kart A3 (który po obcięciu białych marginesów daje format 28 cm x 38 cm)
papier gramatura 350 g/m2
kartonowa teczka z mikrofali

ISBN 978-83-959796-8-2

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl